JESENSKO-ZIMSKI ČAS: VABILO K SREČANJU SEBE IN DRUGEGA V SOČLOVEČNOSTI

Ana Drevenšek, ustanoviteljica Društva Rdeči šotor, prostora poganskosti, organskosti in ženskosti duše – za zdravljenje Človeka

JESENSKO-ZIMSKI ČAS: VABILO K SREČANJU SEBE IN DRUGEGA V SOČLOVEČNOSTI

Družba, v kateri živimo, se boji jeseni in zime. Boji se ju, ker razgalita življenjsko resnico, ki si je ne upa priznati. Jesen prinaša odmiranje struktur, znotraj katerih se naseli življenje, razgradnjo oblik, po katerih je življenje teklo do zdaj. Jesen ustavi življenje na utečenih tirnicah in kliče k pozornosti. Prinese upočasnjenost in utrujenost telesa, ki naš govor naredi redkobeseden, ki povzroči, da se naši stavki zaključijo nekje na polovici in skrivnostno obnemijo z vabilom v svet onkraj besed …

Svet onkraj besed

Ta svet onkraj besed je svet, kjer smo mi zares mi, kjer biva naše pristno sebstvo, naša neprisiljena naravnost. Le-ta si želi biti videna in priznana. Želi si biti del našega življenja. Hrepeni po tem, da bi svoja življenja očistili navlake lažne osebnosti, lažnih besed in dejanj, ki služijo funkcionalnosti v nezdravih družbenih okoliščinah, odnosih in sprejetosti v takšnem svetu. Želi si, da bi bilo naše življenje preprostejše. Da samih sebe ne bi toliko mučili in trošili toliko energije s tem, da rečemo »da«, kadar v resnici mislimo »ne« in obratno; da ne bi počeli stvari le za ohranjanje svoje lažne, družbeno sprejemljive osebnosti; da ne bi bili neiskreni do sebe in drugih in se ure in ure trpinčili zaradi zmešnjav, v katerih se znajdemo. Jesen je čas, ki nas vabi, da odvržemo navlako in lahki ter svobodni stopimo v bolj pristno, bolj iskreno bivanje.

Ta vsebina je namenjena le naročnikom na vsebine. Postanite naročnik tudi vi!

Za dostop do vsebine sklenite naročnino. Izplača se!

Naročnina

Dostopajte do vseh naših vsebin brez omejitev. Sklenite letno naročnino!

Kupi ta članek.

Zakupite lahko tudi trajen individualen dostop do tega članka.

Related posts

Pot do spoznanja

Nam narava lahko da mir v srcu?

Podzavest, nezavedano, zavedno – kakšne so razlike? (piše hipnoterapevtka)