Kano sem vzljubila na prvi pogled. Njena uporaba je izraz notranje lepote, naravne moči in od nekdaj velja za simbol ženske senzualnosti. Rdeče-oranžna barva strasti spodbuja element ognja v transformaciji in okrepi moč vitalnosti.
Kana na duhovni ravni simbolizira blagoslove in odganja zle duhove, zato so poslikave telesa z njenim barvilom zahvala za vse darove, ki jih prinaša življenje. Prav zaradi socialnega in duhovnega izražanja zahvale ali prošnje za srečo in blagostanje se je sprva preprosta tehnika poslikave razvila v umetnost, kjer ima vsak lik določen pomen. Ta umetnost se imenuje Mehndi in je nam zahodnjakom najbolj poznana kot poslikava telesa pri indijski poroki. V Maroku si ženske v sedmem mesecu nosečnosti poslikajo gležnje in tako prosijo za zaščito sebe in otroka. Vdove si naslikajo simbol žalovanja, da z njim sporočajo okolici svoje čustveno stanje. Kadar pa družina potrebuje več sreče, se ženske poslikajo s kano in s tem prikličejo srečo v svoj dom.
Energijski pečat
Poslikave s kano imajo prav poseben energijski pečat in so priklic blagoslova ter zaščita pred zlom. Kakšno vrsto blagoslova potrebuje posameznik, prepoznamo v njegovem energijskem polju. Simboli imajo sporočilno moč in delujejo kot vrata med snovno-fizičnim in eterično-dušnim telesom. So orodje za osebno preobrazbo in duhovno rast. S poslikavo na telo ustvarimo prav to povezavo.
Ta vsebina je namenjena le naročnikom na vsebine. Postanite naročnik tudi vi!
Za dostop do vsebine sklenite naročnino. Izplača se!